Menu


SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA NASZA NOWĄ STRONĘ INTERNETOWĄ SZKOŁY

www.sp-czerniewo.pl

Jednocześnie informujemy, że obecna strona będzie funkcjonowała jako strona archiwalna.

Czekamy na sugestie i uwagi dotyczące naszej strony, które można przesyłać na adres mailowy:
szkola_czerniewo@poczta.onet.pl lub elajasiak@poczta.onet.pl


SPRZĄTANIE ŚWIATA


19 września 2016r. odbył się w naszej szkole apel  w ramach światowej  akcji "Sprzątanie Świata". Hasło przewodnie w tym roku to:

„Podaj dalej... drugie życie odpadów"


  Dzieci przyszły  w tym dniu ubrane na brązowo oraz miały kolorowe krawaty.

77 ROCZNICA PRZYWOZU PIERWSZYCH

POLSKICH WIĘŹNIÓW  DO GRANICZNEJ WSI


13 września 2016r. o godz. 9.30 w kościele w Trąbkach Wielkich zgromadzili się uczniowie najstarszych klas szkół podstawowych  i gimnazjum z terenu gminy Trąbki Wielkie, gdzie studenci historii z UG w Gdańsku przedstawili krótką historię przed i powojenną Wolnego Miasta Gdańsk. Następnie, jak co roku, uczniowie wyruszyli według wcześniej przygotowanych  szlaków wiodących do pomnika w Granicznej Wsi.  Uczniowie klasy VI z naszej szkoły wędrowali razem z koleżankami i kolegami ze SP z Mierzeszyna drogą wiodącą przez Ełganowo do Granicznej Wsi.

O godzinie 12.30 pod pomnikiem odbył się uroczysty apel.  Poczty sztandarowe szkół, dźwięk werbli  podkreślały doniosłość chwili. Zaproszeni goście, przedstawiciele Urzędu Gminy, Powiatu, Nadleśnictwa złożyli wiązanki kwiatów i znicze. Modlitwę  za  więźniów obozu poprowadził w tym roku  ks. Krzysztof Masiulanis wraz z dziećmi z Sobowidza, które odśpiewały psalm.

Po apelu udaliśmy się na parking leśny na poczęstunek przygotowany przez GOKSiR, Radę Sołecką Granicznej Wsi, strażaków z Ełganowa.


 


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/20171 września 2016 roku o godzinie 8.00 zabrzmiał pierwszy dzwonek w tym roku szkolnym. Pani dyrektor gorąco przywitała wszystkich uczniów, ale szczególnie małych przedszkolaków, dla których przygotowała kolorowe lizaczki. Po przedstawieniu nauczycieli i pracowników obsługi głos zajęli uczniowie, którzy  wspomnieli  77 rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej.

Przedstawiciele klasy III odebrali z rąk pani dyrektor wiązankę kwiatów i znicze, które zostały złożone pod pomnikiem w Granicznej Wsi w hołdzie wszystkim poległym za naszą ojczyznę.
                             
W nawiązaniu do wydarzeń sprzed paru dni,  pogrzebu Danuty Siedzikówny pseudonim „Inka” i Feliksa Selmanowicza pseudonim „Zagończyk” uczciliśmy ich pamięć przez zaprezentowanie bardzo wymownego wiersza poświęconego  Żołnierzom Wyklętym.

Następnie głos zabrał wójt Gminy Trąbki Wielkie pan Błażej Konkol, który wręczył akt nauczyciela mianowanego pani Milenie Kopyckiej oraz złożył całej społeczności szkolnej życzenia z okazji nowego roku szkolnego.
Copyright Elżbieta Jasiak